LANKYTINOS VIETOS ANP

Ginučių malūnas, „Bitės“ telekomunikacijų bokštas, Ladakalnis, Ginučių piliakalniai, Senovinės bitininkystės muzjus, Puziniškio kalnas, kaimas ir ąžuolas, Palūšės 3,5 km. ilgio botanikos takas,

Apie kitas lankytinas Aukštaitijos nacionalinio parko vietas galite sužinoti turizmo informacijos centruose.

Jūs būtinai privalote aplankyti Ladakalnį ( 2 km nuo Ginučių) bei „Bitės“ telekomunikacijų bokštą (2 km). Nuo kalno ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai užims jums kvapą. Kaip ir nuo bučinio….

Aplankykite ir senovinės bitininkystės muziejų Stripeikiuose (6 km. pėstute arba automobiliu). Būtinai nusipirkite šviežio medaus. Saldu, kaip bučinys. O ar bandėte bučiuotis lūpas išsitepę medumi? Pabandykite….

Apimti vasaros bei aistros karščio, galėsite atsigaivinti Ginučių vandens malūno kaskadose, tačiau maudytis čia nuogiems rekomenduotina tik tamsiuoju paros metu, nes dieną čia ypatingai daug poilsiautojų, nemažai jų yra su fotoaparatais.

LADAKALNIS

Ladakalnis (kai kur pavadinamas ir Ledakalniu) – 175 m aukščio kalnas, geomorfinis gamtos paminklas, esantis Šiliniškių kalvų gūbrio grandinėje, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų. Laikoma, kad ant jo buvo aukojama baltų gyvybės deivei Ladai, Didžiajai Motinai, pasaulio gimdyvei (vėliau populiaresnei Žemynos vardu). Nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas, matosi net 6 ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Almajas, Asėkas, Asalnų, Lūšių ir Alksnas. Yra paprotys, į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

Ladakalnis nuostabus visais metų laikais – pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Apie tai neįmanoma parašyti ar pavaizduoti fotografijose, tai reikia pajusti atvažiavus patiems.

VALTIS.LT

Baidarių nuoma Aukštaitijos nacionaliniame parke. Vandens žygiai Aukštaitijos upėmis ir ežerais

tel. +370 686 15384