PASLAUGOS

DSC_0120
Page

Sodyba

SROVĖS KRANTAS

Sodyboje galime užsisakyti nakvinę kambariuose su patalyne, galima užsisakyti kas nori paprastumo ir vietą palapinei, užsakyti pasikaitinimą pirtyje, ar išbandyti Japonišką pirtį kubilą, didesnėmis kompanijomis  galima užsisakyti maitinimą, gido paslaugas po Aukštaitijos nacionalinį parką.

Vandens turizmo paslaugos,

Organizuojame vandens žygius baidarėmis Aukštaitijos nacionalinio parko upėmis ir ežerais.

Baidarių nuoma, plaukite upėmis , BUKA, KIAUNA, ŽEIMENA, LAKAJA, PERŠOKŠNA .

Nuomojamos VISTA ir FRY LAND dvivietės šiuolaikiškos tvirtos patogios baidarės:

Nuomojame keturvietės kanojas ilgesniems žygiams upėmis ir ežerais.DSCF0939 Nuomojame vienvietės baidarės Įranga nauja, patogi, patvari. Įrangos transportavimu į pasirinktą maršrutą pasirūpinsime mes.

Būdami Aukštaitijos Nacionalinio parko centre, Ginučiai bei juose sodyba SROVĖS KRANTAS yra ideali vieta vandens turizmui. Čia galima pradėti maršrutą, galima jį baigti, čia gali būti ir vienas iš tarpinių vandens turistų sustojimų – tokiu atveju būtinai pasinaudokite pirtimi kubilu ar nakvyne.

Sodybos šeimininkas organizuoja vandens žygius valtimis, baidarėmis bei kanojomis po Aukštaitijos nacionalinio parko ežerus ir upelius, nuomoja vandens turizmo įrangą, padeda pasirinkti kelionės maršrutą pagal grupės patirtį ir pajėgumą.

Galime pasiūlyti pasiplaukiojimą  IRKLENTE,  SUP irklenčių užsakymas

irklentciu nuoma

Vandens turizmo inventoriaus – valčių, baidarių, kanojų ir kt. – nuomos kainos, o taip pat ir inventoriaus pervežimo iš vienos vietos į kitą paslaugų kainos yra sutartinės, atsižvelgiama į nuomos trukmę, nuomojamą inventorių, pervežimų kiekį ir atstumus.

Norint, kad Jūsų poilsis Aukštaitijos upėse ir ežeruose būtų turiningas ir kupinas įspūdžių, vandens keliones reikia planuoti itin kruopščiai, ir sodybos šeimininkas padės tai padaryti.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti inventorių (valtis, baidares, kanojas), maršruto pradžią, tarpinius sustojimus ir poilsį bei pramogas jų metu , maršruto pabaigą. Taip pat reikia gerai suplanuoti valčių bei poilsiautojų pervežimą iš vienos maršruto vietos į kitą.

Optimaliai parengta ir suplanuota kelionė Jums suteiks daugiau malonių įspūdžių – sutaupytą laiką galėsite paskirti nuostabioms apylinkėms pažinti, o už sutaupytus pinigus nusipirksite daugiau šalto alaus karštą vasaros dieną.

Vandens keliones galima planuoti atskirai, tačiau jos taip pat gali būti sudėtine įvairių renginių dalimi – įmonių kolektyvo stiprinimo, įvairių švenčių ir kt. Jūsų poilsio įvairovei vandens keliones galima kombinuoti su kelionėmis pėsčiomis bei automobiliais.

Ar esate plaukę ežerais ir upėmis naktį, pasišviesdami prožektoriais arba fakelais? Pabandykite, įspūdis nepakartojamas…DSC_0134

INVENTORIAUS PASIRINKIMAS

Tinkamiausios priemonės keliauti Aukštaitijos Nacionalinio parko ežerais ir upėmis yra valtys, baidarės ir kanojos. Nepervertinkite savo, kaip plaukiko sugebėjimų ir apsirūpinkite reikiamu skaičiumi gelbėjimosi priemonių – pripučiamų liemenių, gelbėjimosi ratų ir kt. Jas galite turėti savo arba išsinuomoti kartu su plaukimo priemone.

Tokios plaukimo priemonės kaip pripučiamos valtys ar įvairūs plaustai ežeruose nėra labai tinkami dėl mažo jų greičio atviruose vandenyse. Pripučiama valtimi patogiausia naudoti žvejams ilgesniam plūduriavimui vienoje vietoje.

Geriausia, kuomet visa grupė naudojasi tomis pačiomis plaukimo priemonėmis ir visi keliautojai gali išlaikyti vienodą plaukimo tempą.

Irklinės valtys pasižymi didesne keliamąja galia – jose telpa 4 žmonės. Jose taip pat patogiau sėdėti ir net kiek pajudėti, galima (laikantis atsargumo priemonių) pasikeisti vietomis, čia taip pat telpa ir daugiau mantos (palapinės, kuprinės, alaus bačkutė ir t.t.). Valtys labiau tinkamesnės grupėms, kuriose yra mažų vaikų – juos lengviau prižiūrėti, be to, sunkesnės valtys yra labiau stabilios plaukiant vėjuotą dieną atvirais vandenimis, kuomet kyla nemažos bangos. Valčių nuomos kaina yra kiek pigesnė nei baidarių ar kanojų.cropped-Nuotrauka0013.jpg

Irklinių valčių trūkumas yra mažesnis greitis, lyginant su baidarėmis ir kanojomis. Jos taip pat yra gerokai sunkesnės (tik 2-3 vyrai gali panešti) ir tai yra labai svarbi aplinkybė, kuomet valtį reikia vilkti per seklumą arba perkelti per kliūtį – malūno užtvanką, medžių išvartas ir pan. Vieną – dvi baidares ar kanojas galima pervežti ant automobilio stogo, tuo tarpu valtims reikalingos specialiai tam pritaikytos priekabos.

Baidarės ir kanojos viena nuo kitos skiriasi savo irklavimo pobūdžiu, tačiau pasižymi panašiu greičiu, kuris yra didesnis nei irklinių valčių. Baidarės ir kanojos yra lengvesnės, jos patogiau transportuojamos, lengviau perkeliamos per įvairias kliūtis. Į vieną baidarę ar kanoją telpa, priklausomai nuo modelio, 2-3 keliautojai, tačiau šių plaukimo priemonių yra mažesnė keliamoji galia ir telpa mažiau mantos, judėjimo laisvė plaukiant baidare yra labiau apribota. Baidare ir kanoja per tą patį laiką galima nuplaukti didesnį atstumą, todėl jų nuomos kaina yra kiek brangesnė, nei irklinių valčių. Savotiškai šį brangumą kompensuoja lengvumas – kelias baidares galite persivežti savo automobiliais, tuo tarpu samdydami valčių pervežimui transportą, už jį turėsite papildomai sumokėti.

Baidarės ir kanojos yra siauresnės nei valtys, todėl lengviau įveikia siauresnius upelius ar kitas kliūtis. Tačiau didžioji dalis maršrutų Aukštaitijos Nacionalinio parko upėmis ir ežerais yra lengvai praplaukiami visomis vandens turizmo priemonėmis.